Dnia 30.11.2022r. przedszkolaki „Misie” i „Tygryski” wybrali się na wycieczkę do Muzeum Piekarnictwa „Vogt” w Pleszewie. Celem wycieczki było: poznanie drogi od ziarenka do bochenka, poznanie procedury wypieku bułeczek,  zapoznanie z eksponatami zbieranymi przez wiele lat.W muzeum powitała nas miła pani, która przedstawiła historię powstania piekarni.

Następnie zaprosiła nas do udziału w warsztatach kulinarnych. Dzieci nie zapomniały o czynnościach higienicznych, udały się do łazienki i umyły ręce. Następnie przystąpiły do formowania ciekawych figurek z przygotowanego wcześniej ciasta. Była to dla dzieci wielka frajda. Gdy wytwory pracy trafiły do pieca, dzieci zwiedzały muzeum oraz oglądały film „od ziarenka do bochenka”. Dowiedzieliśmy się jak ciężka jest praca rolnika. W muzeum mogliśmy zobaczyć mnóstwo ciekawych eksponatów, które kiedyś używano do pracy. Dzieci zabrały do przedszkola własnoręcznie przygotowane bułeczki. Były to naprawdę ciekawe zajęcia.