Dnia 23.09.2021 r. odbyła się wycieczka szkolna klas I-III do ZGO w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze sposobami segregacji odpadów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasze wspólne środowisko. Uczniowie wraz z wychowawcami zostali oprowadzeni po całym zakładzie. Pracownicy opowiedzieli nam pokrótce co dzieje się z odpadami, które do nich trafiają.

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał książeczkę oraz grę „ Kółko i krzyżyk”. Wyprawa ta była doskonałą lekcją edukacyjną, dzięki której dzieci wywnioskowały, że śmieci należy segregować, gdyż dzięki temu ograniczamy ilość odpadów, które trudno ulegają rozpadowi, ograniczamy zanieczyszczenia, które przedostają się do atmosfery, oszczędzamy zużycie energii jak również ograniczamy zużycie surowca naturalnego.