Dnia 27 lutego br. Pani Dyrektor ogłosiła zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewnia pomoc poszkodowanym. Odzew ze strony uczniów, ich rodzin i nauczycieli szkoły oraz przedszkola przerósł nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za otwarte serca i bezinteresowną pomoc!

Zebraliśmy bardzo dużo żywności o długim terminie ważności, artykułów higienicznych, kosmetyków, środków opatrunkowych, odzieży i wiele innych potrzebnych rzeczy. Wszystkie produkty oraz przedmioty zostały przekazane Straży w Hilarowie oraz rodzinom mieszkającym w Bachorzewie.

Dodatkowo w każdej klasie odbyły się pogadanki, uczniowie przygotowali flagi Ukrainy i serca wspierające naszych sąsiadów. Podczas lekcji informatyki uczniowie klas IV - VI zaprogramowali scratch'owe kartki, które niosły dobre słowo i energię dzieciom i młodzieży z Ukrainy.