Ferie w przedszkolu rozpoczęły się od eksperymentów. Mali badacze w celu zaspokojenia swojej ciekawości przeprowadzali eksperymenty. Przez zabawę badacze uczyli się obserwować, wyciągać wnioski, szukać rozwiązań i określać związki przyczynowo-skutkowe. Kolejny dzień przeznaczono na zajęcia kulinarne. Dzieci uczyły się łączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieci miały ogromną radość nie tylko z uczestnictwa w zajęciach, ale i jedzenia swoich pysznych wypieków.

W środę przedszkolaki pojechały do kina na bajkę „Misiek: Ekipa na wakacjach” Film opowiada o misiu polarnym, który jest zmęczony obowiązkami władcy. Bohater postanawia zrobić sobie wolne i poświęcić więcej czasu rodzinie. Po seansie pełni wrażeń i emocji dzieci wróciły do przedszkola.

Czwartek był dniem sensoplastyki. Zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju dzieci, poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej. Manipulowanie w masach o różnorodnych konsystencjach, barwach i zapachach wpłynęło na stymulowanie zmysłów u dziecka. W ramach zajęć dzieci robiły ciecz nienewtonowską, piankolinę, puszek. Zajęcia dały dzieciom wiele radości. Mottem dnia było hasło: „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”

Piątek był ostatnim dniem ferii w przedszkolu i zakończył się balikiem karnawałowym. Balowy wystrój sali wprawił dzieci w radosny nastrój. Dzieci ubrane w piękne stroje świetnie się bawiły, uczestnicząc w zabawach prowadzonych przez nauczycieli. Mimo zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy „imprezowiczów” Po tańcach przyszedł czas na poczęstunek.