Dnia 21 marca uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami wybrali się na przemarsz po okolicy, aby powitać wiosnę. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania: uczniowie trzeciej klasy, zgodnie z coroczną tradycją, przygotowali Marzannę, pozostali uczniowie przygotowali wiosenne gaiki. W tym roku większość gaików była w kolorach niebieskim i żółtym, aby podkreślić solidarność z Ukrainą.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji pani Dyrektor na temat wody, w związku z obchodzonym w dniu 22 marca Światowym Dniu Wody. Celem było szerzenie świadomości uczniów o współodpowiedzialności za wodę, o oszczędzaniu wody, o prawie dostępu człowieka do czystej wody.

Następnie kolorowy kondukt, z Marzanną na przedzie, wyruszył ulicami Bachorzewa. W drodze powrotnej najstarsi uczniowie zadbali o naszą planetę i pozbierali śmieci.

Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie z Panią Zimą i powitanie wiosny.