Dzień Dziecka w przedszkolu

31.05.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich przedszkolaków - Dzień Dziecka. Misie i Tygryski otrzymały prezenty (gry, piłki i hula-hop) od wychowawców oraz paczki z łakociami od Rady Rodziców. Dużą niespodzianką dla dzieci były zabawy na świeżym powietrzu z animatorami. Przedszkolaki z zaangażowaniem i radością wykonywały postawione przed nimi zadania.
Wielkie sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

W tym roku z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano akcję proekologiczną. Zadanie polegało na wybraniu się z rodziną na spacer po najbliższej okolicy i pozbieraniu śmieci. Celem akcji było promowanie zachowań proekologicznych, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie zagrożeń oraz zwiększanie świadomości, że mamy wpływ na przyrodę i efekty niszczenia naturalnego środowiska.
"Bądź widoczny - bądź bezpieczny"

Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, w ramach akcji "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", przekazał dla uczniów I klasy kamizelki odblaskowe oraz mapy "Rowerowym szlakiem przez Gminę Jarocin". Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.
Witaj wiosno!

Pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie. Z powodu pandemii w tym roku były one „wirtualnie” otwarte. Rodzice mogli zobaczyć prace swoich dzieci oglądając nagranie z zajęć. Misiaki przygotowały część artystyczną podczas, której recytowały wiersze oraz śpiewały i tańczyły oznajmiając, że nadeszła już wiosna.
Gaik - rozstrzygnięcie konkursu

W marcu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wiosennego gaika. Następnie należało wykonać zdjęcie pracy i przesłać je do pani dyrektor lub do wychowawcy. Łącznie wpłynęło 17 zdjęć prac. Komisja konkursowa brała pod uwagę, czy praca spełnia (czy jest to forma gaika), pomysłowość, kolorystykę, estetykę.
Konkurs fotograficzny „Moja okolica w zimowej szacie” – rozstrzygnięcie

W styczniu 2021 został ogłoszony konkurs fotograficzny. Prace można było nadsyłać do 5 marca. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo zdjęć, bo aż 20. Ośmioosobowa komisja zadecydowała, komu przyznać I, II i III miejsce.
A oto zwycięzcy:
Walentynki w przedszkolu

Dnia 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Sala była pięknie udekorowana czerwonymi serduszkami. Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, np. szukały drugiej połówki serca „złamane serca”, „serce parzy”.
Przedszkolaki dla dziadków

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny. Tym razem uroczystość odbyła się w nietypowy sposób. Z uwagi na pandemię w przedszkolu nie mogliśmy gościć naszych dziadków. Jednak zrobiliśmy im miłą niespodziankę, nagrywając filmiki z występu. „Misie” zaprezentowały krótki program artystyczny i przygotowały upominki. „Tygryski” przypomniały naszym dziadkom historię czasów PRL-u.
Ferie zimowe w przedszkolu

Tegoroczne ferie zimowe odbyły się pod hasłem podróży dookoła świata. Przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Tygrysków” zostały zabrane w ciekawą wyprawę poprzez kontynenty. Dzieci wyleciały samolotem z Europy na mroźną Antarktydę, odwiedziły również gorącą Afrykę kończąc podróż w indiańskiej wiosce w Ameryce Północnej. Przedszkolaki poznały tubylców, ich życie i zwyczaje.
Święta tuż, tuż…

„Bóg się rodzi, moc truchleje
Pan niebiosów obnażony
Ogień krzepnie, blask ciemnieje
Ma granice – Nieskończony”
Wyzwania czytelnicze
Od października do 15 grudnia 2020 r. dla uczniów szkoły zostały przygotowane wyzwania czytelnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Działanie zostało zaplanowane dla dwóch kategorii wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Zadanie polegało na przeczytaniu dziesięciu książek według podanych kryteriów: książkę kryminał, książkę, która zawiera podaną liczbę stron, książkę, którą można przeczytać w jeden dzień, książkę, na okładce której jest zwierzę, lekturę szkolną, której nie miało się ochoty wcześniej przeczytać, książkę, której autorem jest kobieta, książkę z czerwoną okładką, książkę, której tytuł zawiera przymiotnik; słowo w języku angielskim itp.
Konkurs Bożonarodzeniowy - wyniki

Wieloetapowy Konkurs Bożonarodzeniowy dedykowany był dla wszystkich uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-IV oraz klasy V-VIII. W konkursie, poza nielicznymi wyjątkami, brali udział wszyscy uczniowie.
Tropem Mikołaja w przedszkolu

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga wielki worek niezmordowanie
I każdy od niego upominek dostanie.
A kiedy rozda już prezenty
Wraca do nieba uśmiechnięty.
„Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny... – Miś”

25.11. 2020r. w przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Tym razem obchodziliśmy to święto bez naszych solenizantów – Misiów. Pozostały one w domu i z utęsknieniem czekały na dzieci. Na początek imprezy przedszkolaki przygotowały misiowe maski. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszyków, piosenek o tematyce misiowej.
Andrzejkowe zabawy w przedszkolu

W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, w wieczór poprzedzający św. Andrzeja, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się popołudniem aby wspólnie bawić się i śpiewać. 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci poznały andrzejkowe tradycje. Poprzez zabawy losowe takie jak np. układanie butów, przebijanie serduszek, czy koło szczęścia mogły „wywróżyć” sobie przyszłość.
Biało – czerwone barwy narodowe

10 listopada 2020 r. obchodziliśmy 102 rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Przedszkolaki w tym dniu przygotowały piękne kotyliony oraz flagi Polski, a ich stroje odzwierciedlały barwy narodowe. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały historii opowiadającej o drodze Polaków do wolności. Poznały symbole narodowe takie jak flaga, godło i hymn oraz oddały należyty im szacunek.
Konkurs "Jesień" - wyniki

W pierwszym etapie całorocznego konkursu szkolnego, w którym biorą udział uczniowie wszystkich klas, zadaniem w klasach I - III było wykonanie pracy plastycznej ukazującej piękną polską jesień, natomiast uczniowie kl. IV - VIII mieli wykonać zdjęcia przedstawiające także piękno jesieni ale w najbliższej okolicy, a następnie scalić te zdjęcia w formie fotokolażu. Prace były cudowne, więc komisja miała problem z ustaleniem miejsc.
Opieka nad mogiłą

Dnia 30 października 2020r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami udali się na Mogiłę Żołnierzy Napoleońskich. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i panującej pandemii, zachowując wszelkie środki ostrożności dzieci zaopiekowały się mogiłą, która znajduje się na piaszczystym wzgórzu, przy drodze z Hilarowa do Wilkowyi. Na kopcu stoi krzyż, z kilkoma wyrytymi, ważnymi dla Polaków datami.
Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 29.10.2020r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Misiaki od rana były bardzo podekscytowane tym wydarzeniem. Dzieci przygotowały z wychowawcą część artystyczną, podczas której tańczyły i śpiewały oraz recytowały wiersze. Na koniec przedstawienia wychowankowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Beata Fengler „pasowała” magicznym ołówkiem obecne dzieci na przedszkolaka.
Pasowanie na ucznia klasy I

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Aktu Pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor Beata Fengler w asyście wychowawczyni. Ponadto Pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami.
Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 2 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, która miała na celu przypomnieć tabliczkę mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII podczas lekcji matematyki sprawdzali stopień przyswojenia tabliczki mnożenia oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne.
Nowy Samorząd Uczniowski wybrany

Wrzesień do tradycyjnie w naszej szkole czas wyborów nowego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas IV - VIII wraz z wychowawcami ustalili osoby kandydujące do szkolnego samorządu, a kandydaci przygotowali programy wyborcze oraz plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym.
