Tegoroczne ferie zimowe odbyły się pod hasłem podróży dookoła świata. Przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Tygrysków” zostały zabrane w ciekawą wyprawę poprzez kontynenty. Dzieci wyleciały samolotem z Europy na mroźną Antarktydę, odwiedziły również gorącą Afrykę kończąc podróż w indiańskiej wiosce w Ameryce Północnej. Przedszkolaki poznały tubylców, ich życie i zwyczaje.

Wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach tanecznych i rytmicznych. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały o faunie i florze charakteryzującej dany kontynent i rozwiązywały quizy. Przedszkolaki zapoznały się również z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Samodzielnie klasyfikowały i opisywały właściwe zachowania i działania niebezpieczne. W ostatni dzień ferii w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Dzieci przebrane za ulubione postaci z bajek oraz zwierzątka brały udział w zabawach i konkursach tanecznych.

Był to tydzień pełen pozytywnych wrażeń oraz mnóstwa zabaw i radości.