4 listopada br. klasy I – III wybrały się wraz z wychowawcami do Muzeum SOWA w Jarocinie. Jest to nowoczesna Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Centrum Nauki promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także rozbudza ciekawość i kreatywność. Dzieci miały możliwość skorzystać z przestrzeni warsztatowej, którą oferuje SOWA.

Przy każdej Majsterni znajdował się zestaw zawierający instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Układanki logiczne sprawiły każdemu trudność, ale wszyscy chcieli zmierzyć się z zadaniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się stolik obrotowy, znikający kot oraz wiszące piłki. Uczniowie mieli możliwość przejrzeć się w obrotowych lustrach oraz zobaczyć jak prezentują się jako swoje dwie lewe strony.

Zabawom i śmiechom nie było końca, ale niestety trzeba było wrócić do szkoły.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Na pewno wielu z nas wróci do SOWY, by rozwiązać zadania na które brakło nam czasu.