28 października klasy I – III wspólnie obchodziły Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do szkoły dynie i ubraliśmy się na pomarańczowo lub żółto. Dzieci zostały podzielone na grupy 4 – osobowe. Każda grupa miała do ułożenia dwa zestawy puzzli.

Każdy obrazek był inny, ale wszystkie bez wyjątku po ułożeniu przedstawiały dynię. Kolejnym zadaniem było kodowanie. Następnie każdy wykonał pracę plastyczną pt. „Dynia w okularach”. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

„Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Był to dzień pełen zabaw i wrażeń co widać na przedstawionych zdjęciach.