Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Dlatego też 25.11.2023r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od samego rana panowała ogromna radość, ponieważ dzieci przyniosły swoją ulubioną maskotkę. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pomagają, pocieszają i rozweselają.
Wycieczka do Mandorii – Rodzinnego Parku Rozrywki dla dzieci i dorosłych

Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wybrali się do tematycznego parku rozrywki Mandoria w Rzgowie koło Łodzi. Ten otwarty w lipcu 2021 roku obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam ponad 20 atrakcji, w tym roller – coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych.
Przedszkolaki odwiedziły muzeum

22 listopada br. przedszkolaki z grupy „Misie” i „Tygryski” wraz z Paniami wyjechali na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Piekarnictwa w Pleszewie, które połączone było z warsztatami. Przedszkolaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę o zawodzie piekarza. Dzieci oglądały z zainteresowaniem stare piece i urządzenia, które były używane dawniej w piekarni.
Święto Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowe Święto Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Każdy tego dnia wybrał się do szkoły ze swoim mięciutkim przyjacielem. Uczniowie wysłuchali historii powstania maskotki oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące wszystkich niedźwiadków. Dzieci doskonale znają najbardziej popularne misie, historie Kubusia Puchatka, czy misia Paddingtona nie są im wcale obce.
XIII Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 16 - 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarza, a jego celem było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki. Dnia 16 listopada podczas lekcji matematyki uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób - grali w statki i wykreślanki cyfrowe oraz rozwiązywali tabliczki szczęścia.
Lekcja bankowości w Banku Spółdzielczym w Jarocinie

Karta kredytowa SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęły 24 prace wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące plastelinę, wykorzystujące drewno i makulaturę.
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

Dnia 13 listopada w naszym przedszkolu dzieci z obydwu grup obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bohaterowie bajkowi są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Każdy z dumą zaprezentował swój strój.
Policjanci odwiedzili nasze przedszkole

W naszym przedszkolu 8 listopada odbyło się spotkanie z policją. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









