Dnia 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły w stroju galowym przyozdobionym kotylionem narodowym. Uczniowie klas IV - VII pod opieką pani Iwony Stasik przygotowały apel z okazji rocznicy odzyskania prze Polskę Niepodległości.

Podczas występu dzieci przypomniały najważniejsze wydarzenia historyczne, recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

Była to lekcja o tradycjach niepodległościowych Polski, która umożliwiła świadome obchodzenie tego ważnego dnia dla historii państwa polskiego.