22 listopada br. przedszkolaki z grupy „Misie” i „Tygryski” wraz z Paniami wyjechali na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Piekarnictwa w Pleszewie, które połączone było z warsztatami. Przedszkolaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę o zawodzie piekarza. Dzieci oglądały z zainteresowaniem stare piece i urządzenia, które były używane dawniej w piekarni.

Zapoznały się z etapami wypieku chleba podczas oglądania filmu. Największą frajdą było samodzielne robienie bułeczek. Każdy uczestnik wycieczki zabrał swoje bułeczki do domu wraz z „Dyplomem Mistrzowskim” za czynny udział w warsztatach.

Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd autobusem, a co za tym idzie, wiele emocji i wrażeń. Przedszkolaki wróciły do przedszkola zmęczone, ale zarazem bogatsze o nowe doświadczenia. Wycieczka była super. Na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.