Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości przypada 21 listopada. Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Zacznijmy okazywać bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Mikołajki na kręgielni

Uczniowie klas IV - VIII w ramach prezentu mikołajkowego od Rady Rodziców pojechali dnia 28 listopada br. na kręgle i pizzę. Wychowankowie wraz z opiekunami udali się do jarocińskiego centrum rozrywki "Green Room", gdzie wspaniale spędzili czas. Uczniowie podzielili się na 6 drużyn, w których rywalizowali i próbowali zdobyć jak najwięcej punktów.
Śniadanie, które daje moc

Dnia 26 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc!". Celem programu jest zwiększanie świadomości dzieci o roli śniadania i zdrowego odżywiania. Tego dnia cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali, aby wziąć udział w warsztatach na temat prawidłowego żywienia. Okazało się, że dzieci zdają sobie sprawę, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki, pomaga koncentrować się podczas lekcji i daje siłę do zabawy.
Lekcja z panią dietetyk

Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wziąć udział w warsztatach z panią dietetyk Karoliną Bruchal- Bąk, która prowadzi stronę i profil dla rodziców "Edukacja bez lukru". Program sponsorowany przez ZUK Jarocin nosi tytuł "Wybieram zdrowie, bo wiem co jem". Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, bez problemu odpowiadali na pytania pani dietetyk.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który upamiętnia uchwaloną w 1989 roku “Konwencję o prawach dziecka”. To moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasz szkoła również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W dniu obchodów cała społeczność szkolna była ubrana w kolorze niebieskim.
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Tygryski”

Dnia 12.11.2024r. odbyły się „Jesienne zajęcia” dla rodziców w grupie „Tygryski”. Opiekunowie mieli możliwość obserwacji swoich pociech, ich aktywności, zachowania i zdobytych wiadomości i umiejętności. Jest to dzień, który daje możliwość integracji środowiska przedszkolnego i rodzinnego. Dzieci z niecierpliwością oczekują spotkania z rodzicami, a podczas zajęć starają się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

Dnia 08.11.2024r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki pełnią ważną rolę w życiu dziecka, pomagają w rozwijaniu słownictwa, poszerzeniu wiedzy i nauczaniu wartości, wzbogacają doświadczenia, ukazują inne wzorce myślenia, pomagają również w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych z którymi borykają się nasi najmłodsi.
Sukces przedszkolaków w Gminnym Konkursie „Potyczki sześciolatków” w Jarocinie.

W dniu 7 listopada odbył się Gminny Konkurs „Potyczki sześciolatków” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. s. Jana Twardowskiego w Jarocinie. Konkurs miał na celu stwarzanie warunków do aktywności, kreatywności podczas realizacji zadań. Dzieci konkurowały ze sobą w myśl zasady fair play. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 7 przedszkoli z terenu gminy Jarocin.
Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Jest to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka – od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem. 19 listopada 2024r. w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nowo przyjęte dzieci z grupy MISIE zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









