„Kotylion karnawałowy” – konkurs Banku Spółdzielczego w Jarocinie

Grudzień i początek stycznia upłynęły uczniom na udziale w konkursie Banku Spółdzielczego na karnawałowy kotylion. Każdy z uczniów musiał wykonać dwa kotyliony, które następnie zostały przekazane do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Prace uczniów były bardzo kolorowe i błyszczące, jak to na karnawał przystało. I miejsce zajęły aż 4 osoby z naszej szkoły:
Ferie 2025

W dniach 20 - 24 stycznia dla chętnych osób nauczyciele przygotowali zajęcia w ferie. Był to ciekawie, aktywnie i miło spędzony czas. Podczas pierwszego tygodnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Spotkania rozpoczęły się od przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. Tego dnia odbyły się warsztaty taneczne oraz zajęcia sportowe w grupach.
Dzień Piżamy

W piątek 17.01.2025 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ PIŻAMY – dzień, w którym wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach…. Ten drobny gest ma ogromne znaczenie. Noszenie piżamy w szkole, to przede wszystkim szansa na wyrażanie solidarności i wsparcie dla dzieci przebywającymi na oddziałach onkologicznych, dla których piżama jest strojem codziennym często przez wiele miesięcy pobytu w szpitalu.
„Bezpieczne ferie” - spotkanie z policjantami

Ferie zimowe zbliżają się dużymi krokami. Dla dzieci i młodzieży jest to bez wątpienia czas odpoczynku i zabawy. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, 10 stycznia 2025 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne „Bezpieczne ferie” z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Podczas spotkania zostały przedstawione najważniejsze zasady, które warto stosować, aby być bezpiecznym podczas zimowych zabaw na śniegu i lodowisku.
Spotkanie autorskie z Katarzyną Samosiej

W czwartek 19 grudnia 2024 roku w Kinie Echo im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie, w ramach projektu: Gołębia Księgarnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, arteterapeutką realizującą projekty artystyczne oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagująca czytanie oraz promująca mądre i piękne książki – Panią Katarzyną Samosiej.
Święta tuż, tuż...

Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, przygotowywali się do klasowego konkursu na kolędę, pastorałkę lub piosenkę zimową. Zgodnie z coroczną tradycją, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W dniu 20 grudnia uczniowie zasiedli do klasowych wigilii lub spotkań oraz obejrzeli Jasełka Bożonarodzeniowe.
Turniej tenisa stołowego

W listopadzie i grudniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali I Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas IV - VIII. Po zaciętych eliminacjach do ćwierćfinałów zakwalifikowali się: Mateusz A., Nikodem R., Robert P. - uczniowie z VIII klasy, Jan G. z klasy VI, piątoklasiści: Bartosz B., Marta P. i Franciszek L. oraz Wiktor G. z klasy IV.
Gwiazda SKO

Grudzień – czas przedświąteczny. Członkowie SKO tworzyli gwiazdy choinkowe z logo SKO. Wszystkie gwiazdy musiały być wykonane z surowców wtórnych. Na gazetce SKO pojawiły się gwiazdy wykonane z plastikowych nakrętek, wytłaczanek po jajkach, tektury, makulatury i patyczków. Wszyscy wykonali przepiękne gwiazdy choinkowe. Dyplomy i nagrody otrzymali następujący uczniowie:
Z wizytą w urzędzie

Uczniowie klas 1-3 udali się na wizytę do urzędu miasta w Jarocinie. Dzieci miały możliwość zwiedzania ratusza i poszczególnych sal w nim się znajdujących. Odnowione wnętrza budynku zrobiły duże wrażenie na zwiedzających. Dzieci zobaczyły także dawny i obecny herb Jarocina, patrona miasta, piękne witraże, a także miejsce zawierania związków małżeńskich.
Nowości na stronie
Ogłoszenia

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2025 r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie. W naszym przedszkolu dobro dziecka jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest zapewnienie przedszkolakom bezpiecznej opieki, ale przede wszystkim stworzenie im miejsca pełnego ciepła i akceptacji. Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby dziecka w zakresie nauki poprzez zabawę.

W dniach od 17.02.2025 r. do 15.04.2025 r. trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i nauczycieli, otwarta na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. W naszej placówce dbamy o poziom nauczania oraz jakość i skuteczność działań wychowawczych i profilaktycznych. Motto naszej szkoły brzmi:

Czas mija nieubłaganie, a razem z nim nadchodzi moment, na który niektórzy z nas czekają z pewną nutą nostalgii, a inni z gotowością do nowych wyzwań. Nowy rok szkolny to okazja do wzbogacania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w naszej szkole odbędzie się dnia 2 września 2024r. o godzinie 8:30 w sali Domu Ludowego.

SKO

W listopadzie zadaniem uczniów klas I-VIII było stworzenie karty kredytowej z logo SKO o wymiarach 20cm x 10cm. Wpłynęło 11 prac wykonanych przeróżnymi technikami. Pojawiły się prace narysowane kredkami, wyklejone papierem kolorowym, wykorzystujące koraliki i diamenciki oraz dzieła wykorzystujące makulaturę. Jury debatowało nad werdyktem, który przedstawia się następująco:

W październiku wszyscy skupiamy się na oszczędzaniu, a konkursy wtedy organizowane związane są z zachęcaniem wszystkich do oszczędzania. Uczniowie klasy I -III mieli za zadanie stworzenie plakatu, który będzie zachęcał do oszczędzania w Szkolnej Kasie oszczędności w naszej szkole. Starsi koledzy, z klas IV – VIII, musieli stworzyć wiersze na temat oszczędzania i zmotywować innych do zbierania pieniędzy.

Nowy rok szkolny rozpoczął się nowym konkursem organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Jarocinie z okazji 145-lecia pszczelarstwa na ziemi jarocińskiej. Do konkursy zgłosiły się trzy 3-osobowe drużyny, które wykonały bardzo ciekawe ule. Do konkursu głównego zakwalifikowały się 2 ule z naszej szkoły.

Rok szkolny 2025/2026 rozpoczęty, lekcje trwają, więc przyszedł również czas na powitanie nowych członków Szkolnej Kasy Oszczędności w Bachorzewie. 9 września nasze SKO zasiliło 11 nowych uczniów. Kolorowe książeczki, plany lekcji otrzymali uczniowie klasy I:Kaja, Wiktoria, Maja, Nina, Nadia, Luiza, Laura, Krzysiu, Olek Sz., Kordian oraz Olek G..

W maju 5 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za ich systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Nagrodzeni sportowymi bidonami uczniowie od września uzbierali 20 naklejek w swoich książeczkach oszczędnościowych. Nagrodzeni zostali: Lena z kl. I, Lena i Janek z kl. III, Marta z kl. V oraz Kasia z kl. VI.









