Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas I - VI dnia 25 września obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. W związku z sytuacją pandemiczną uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami udali się na szkolne boisko. W tym dniu we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”.

Pierwsza ekipa, czyli najmłodsi  uczniowie mogli wykazać się szybkością, zwinnością i celnością. Odbyło się także stemplowanie ziemniakami. Po sportowych zmaganiach odbył się konkurs na najśmieszniejsze warzywo. Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować ziemniaków w mundurkach oraz przygotowaną.

Starsi uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny i rywalizowali w ośmiu konkurencjach tj.: szukanie ziemniaków, rzut ziemniakiem do celu, przenoszenie ziemniaków na łyżce na czas, bieg w parach slalomem z ziemniakiem na ściereczce oraz żonglowanie ziemniakami. Każda grupa zaprezentowała się również podczas śpiewu piosenki o ziemniaku oraz sprawdziła swoją wiedzę w quizie, którego głównym tematem był oczywiście ziemniak. Na zakończenie odbyła się zabawa polegająca na przeciąganiu liny. Po zliczeniu  punktów okazało się, że najlepsi byli uczniowie z drużyny "Gang".

Wszyscy wspaniale się bawili, a piękna, słoneczna pogoda umiliła nam wspólnie spędzony czas.