4 lutego odbyło się kolejne spotkanie Mistrzów Kodowania. Podczas czwartych zajęć młodzi programiści z grupy pani Beaty tworzyli aplikacje, które umożliwiały losowanie liczby z podanego zakresu. Pierwszy program uczniowie postanowili nazwać "Niepytany numerek", ponieważ dzięki temu będą mogli za pomocą komputera wylosować niepytany numer, a nie jak dotychczas, prosząc o pomoc nauczycieli.

Po wybraniu duszka, wychowankowie stworzyli skrypt, który pytał "Z ilu liczb ma losować?", a następnie losował liczbę z wybranego zakresu. Kolejne zadanie polegało na wylosowaniu listy elementów spośród wybranych liczb. Tym razem aplikacja pytała, ile liczb maszynka ma wylosować. W tym celu uczniowie stworzyli listę, która w trakcie losowania wypełniała się wybranymi przez program liczbami. Dodatkowo wprowadzili klocki, które zapobiegały powtarzaniu tych samych elementów. Programiści stwierdzili, że może być to świetna aplikacja, która pomoże wybrać nauczycielom kilka osób do odpowiedzi oraz podzieli uczniów na dwie grupy.

Następnie uczniowie dokończyli poprzedni projekt "Układ pokarmowy".

Podczas tego spotkania wychowankowie stworzyli programy, które będą  przydatne w życiu codziennym. Poniżej praca Julii Płonki oraz Marcina Wyduby.

 

 

Podopieczni pani Iwony podczas zajęć dokończyli animację układu pokarmowego.

Back to top