Dnia 30.03.2017r. odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Mamo, tato baw się ze mną.” Dzieci z grupy starszej „Tygryski” wspólnie z rodzicami aktywnie spędzili czas, biorąc udział w zajęciach sportowych. Celem zajęć było wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa.

Zajęcia poprzedzone były ćwiczeniami Weroniki Sherborne. Spotkanie okazało się wielką frajdą dla dzieci. Zajęcia podzielono na 2 części: w I części dzieci wraz z rodzicami sprawdzili swoje umiejętności w sferze umysłowej. Układali puzzle, rozwiązywali zagadki, grali w kalambury. Druga część obejmowała zabawy ruchowe. Drużyny rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach (np. rzut woreczkami do celu, toczenie piłki, skoki w workach, bieg z łyżką, unihokej, przeciąganie liny itp.) Zaobserwowano duże zaangażowanie ze strony rodziców. Po przeprowadzonej ewaluacji zajęć można stwierdzić, iż wszystkie dzieci jak i rodzice byli bardzo zadowoleni a przede wszystkim świetnie się bawili. Oczekują, iż tego typu zajęcia będą odbywać się częściej.