31.03.2017r. w piątek o godzinie 18.00 po ciężkim tygodniu nauki, zamiast odpoczywać i relaksować się w domach, dzieci z uśmiechami na buziach oraz plecakami, śpiworami i całym ekwipunkiem pojawiły się w szkole. Powodem całego zamieszania była akcja "Nocy z Andersenem", w której nasza szkoła już drugi raz wzięła udział.

Tym razem motywem przewodnim była baśń pt. "Nowe szaty Cesarza", a sala klasy 3 zamieniła się w cesarską komnatę. Dzięki temu uczniowie mogli przenieść się w czasie i każdy z nich mógł usiąść na tronie czy założyć na głowę koronę.
Dzieci zaczęły nockę od wysłuchania baśni, którą przeczytała im Pani Anna Orszulak- pierwszy z zaproszonych gości. Pani Ania opowiedziała również o swojej pracy krawcowej i projektantki. Pokazała różne rodzaje materiałów i odpowiedziała na pytania najmłodszych.
Drugim z zaproszonych gości był Pan Mariusz Konik. Przedstawił on uczniom prezentację z różnych zakątków świata, które sam zwiedził. Dzieci miały możliwość poznania rożnych kultur, jak również sposobów ubierania się. Najmłodsi z zachwytem oglądali piękne krajobrazy, zwierzęta i ludzi, a po prezentacji mieli mnóstwo pytań.

Następnie "nocowacze" sami wzięli się do pracy, zaprojektowali i ozdobili specjalnie uszyte i przygotowane dla nich poduszki. Pomysły dzieci były bardzo oryginalne​ i ciekawe, a malowanie na tkaninach dostarczyło im mnóstwo frajdy.
Kolejnym punktem imprezy była cesarska uczta, dzięki której uczniowie zdobyli siły na następne zmagania.
Kiedy za oknami już było zupełnie ciemno i mieszkańcy Bachorzewa kładli się spać "nocowacze" zmienili się w projektantów mody. Papierowe torby i makulaturę zamienili w niezwykłe ubrania. Pomysłów nie było końca. Ze zwykłych gazet powstały designerskie projekty.
Dużym powodzeniem cieszyła się również "książkobudka"- stworzona z zasobów szkolnej biblioteki. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie wśród najciekawszych książek.
Późnym wieczorem dzieci miały jeszcze siłę, aby poczytać ulubione lektury i poszły spać.
Po niezwykłej nocy pełnej wrażeń, wszyscy zadowoleni wrócili do domów i z radością czekają na kolejną baśniową noc.