04.04.2017 r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Misiów”. Przedszkolaki przygotowały na powitanie rodziców krótkie przedstawienie pt. „Mieszkańcy zagrody”. Dzieci wcieliły się w role gospodarza i gospodyni oraz zwierząt, które można spotkać w gospodarstwie rolnym.

Aktorzy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role, śpiewali piosenki z improwizacją ruchową oraz zatańczyli znane wszystkim „Kaczuszki”. Rodzice żywo reagowali na humorystyczne scenki.

W kolejnej części zajęć dzieci zaprezentowały rodzicom jakie umiejętności zdobyły podczas ostatnich miesięcy zabaw i nauki w przedszkolu. Przedszkolaki współpracując składały obrazki z rozsypanki, dokonywały analizy i syntezy sylabowej wyrazów oraz wskazywały głoskę w nagłosie. Podczas zabaw ruchowych biegały, skakały, wykonywały ćwiczenia równoważne, prawidłowo reagując na sygnał. Przedszkolaki wskazywały desygnaty cyfr, przeliczały, dodawały i odejmowały na konkretach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wspólnie z rodzicami prace plastyczną. Były to kukiełki przedstawiające ulubione zwierzę. Wykonane prace pokazały dużą kreatywność i wyobraźnię uczestników spotkania.