W poniedziałek, 15 lutego większość uczniów naszej szkoły przyszła ubrana na czerwono lub różowo. W ten sposób chcieli  podkreślić przyjaźń i miłość do bliźniego. Na 4. lekcji się spotkali wszyscy uczniowie, aby posłuchać wiadomości o Św. Walentym oraz o zwyczajach walentynkowych w różnych zakątkach świata.

Przez dwa poprzedzające święto tygodnie Samorząd Uczniowski przygotowywał kartki z okazji Dnia Zakochanych, które można było wrzucać do skrzynki stojącej na korytarzu szkoły. Podczas apelu kartki, które najczęściej były wyrazami przyjaźni, zostały dostarczone adresatom. Najwięcej takich dowodów otrzymali pani Sylwia Bień, Oliwia Kolanowska, Jagoda Kolarz, Łucja Dastych oraz Patryk Jankowski.

Nie mogło również zabraknąć pamiątkowego zdjęcia, na którym znalazły się osoby mające czerwone ubrania.