Dnia 18.02.2016r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wybrały się do jarocińskiego Jok-u na spektakl pt. „Wielki Odkrywca”. Dzieci wspólnie z głównym bohaterem Rysiem przeniosły się do niezwykłego świata.

Bohater pomógł najmłodszym odkrywać cudowne miejsca, wykorzystując swoją wyobraźnię.

Akcja opowieści toczyła się w pokoju chłopca Rysia. Główny bohater był chory i bardzo się nudził. Z pomocą chłopcu przyszedł pająk, który podsunął mu kilka ciekawych pomysłów. Rysio, używając wyobraźni, rozpoczął wielką przygodę. Podróżował poprzez morza, góry, chmury. Do tego celu wykorzystał magiczny sprzęt: statek, rakietę kosmiczną. Pojazdy te wykonane były z łóżka Rysia. Chłopiec na swej drodze spotykał interesujące postacie (Yeti, papuga Ara, żubr). Fantazja chłopca doprowadziła go również do cyrku, gdzie był doskonałym akrobatą, ale i wspaniałym dyrygentem. Mały chłopiec, przemierzając różne zakątki, stał się „Wielkim Odkrywcą”. Rysio „odkrył” swoją WYOBRAŹNIĘ i zrozumiał, że drzemie ona w każdym człowieku tylko trzeba ją pobudzić.

Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i chęci do twórczego działania.