W Dniu Bezpiecznego Internetu, czyli 9 lutego uczniowie wszystkich klas spotkali się z p. Beatą Zawisłą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w sieci. Celem zajęć dla najmłodszych uczniów (klasa I i II) było dostarczenie wiedzy na temat zastosowań komputera i Internetu.

Na podstawie audycji radiowej, zamieszczonej na stronie www.sieciaki.pl, dzieci dowiedziały się, że Internet oprócz ciemnej strony ma też jasną, czyli tę pożyteczną i bezpieczną.

Ideą zajęć dla wychowanków z klasy III oraz IV było przedstawienie im podstawowych mechanizmów funkcjonowania Internetu oraz propagowanie wśród najmłodszych internautów zasad bezpiecznego i efektywnego korzystania z sieci. Głównym elementem były kreskówki prezentujące przygody Zuźki i Tunia – młodych internautów.

Najstarsi uczniowie zostali zapoznani z aspektami cyberprzemocy - z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy - jej konsekwencji, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Podczas spotkania został wykorzystany materiał filmowy "Gdzie jest Mimi?", poświęconych problemowi cyberprzemocy.