Turysto! Dbaj o środowisko! - to hasło tegorocznej edycji Sprzątania Świata. Uczniowie szkoły oraz dzieci z przedszkola wzięli udział w tej akcji 19 września. Zadania ekologiczne odbywają się oczywiście przez cały rok szkolny, na przykład 18 września odbyły się w szkole dwa konkursy o tej właśnie tematyce.

Dla chętnych uczniów z klas I - III odbył się konkurs plastyczny na temat "Właściwe zachowanie turysty podczas wędrówek i obcowaniu z przyrodą", natomiast dla chętnych uczniów z klas IV - VI odbył się konkurs dotyczący sprawdzenia ich wiadomości o środowisku, ekologii. Chętnych było wielu: z klas młodszych zgłosiło się 15 dzieci, ze starszych 14.

Wyniki klasy I - III:

I miejsce - Zuzanna Komorowska z kl. III

II miejsce - ex aequo Oliwia Kolanowska z kl. III i Łucja Zawisła z kl. II

III miejsce - Martyna Antczak z kl. III

Jury przyznało także wyróżnienie dla Agaty Sikorskiej z kl. III

Wyniki klasy IV - VI:

I miejsce - Agata Karolczak z kl. VI

II miejsce - Aurelia Komorowska z kl. VI

III miejsce - ex aequo Paulina Hybiak i Dominika Kościańska z kl. VI

GRATULACJE!

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Stowarzyszenie Edukacyjne "Nasza Szkoła" z Bachorzewa.