Dnia 12.09.2014r. uczniowie klas 1-3 obejrzeli w tym roku pierwszy spektakl przez Internet dzięki Telewizji Polskiej. Na dużym ekranie w naszej szkole został wyświetlony spektakl "Krawiec Niteczka" ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale nosząca tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”) została wyreżyserowana przez Zbigniewa Głowackiego.

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca Niteczkę z miasta. Niteczka wyrusza w świat i po drodze spotykają go różne zaskakujące przygody.

Świetne, charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawa plastyczna przestrzeń, w której  przenikają się plany, aktorski i lalkowy, pozwoliły naszym uczniom przenieść się w zupełnie inny świat, bardzo ciekawy i wciągający. Wszystkie dzieci z fascynacją i ciągłą uwagą obejrzały cały spektakl, a na końcu  w naszej sali zawitały gromkie brawa, w dowód uznania dla aktorów i przedstawienia.