Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się, tym razem dokładnie 1 września, w sali Domu Ludowego w Bachorzewie. Punktualnie o godzinie dziewiątej pani Beata Fengler, dyrektor szkoły serdecznie powitała zebranych: przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników obsługi oraz uczniów. Zwróciła uwagę na uczniów klasy I, którzy właśnie rozpoczynają swoją "karierę" edukacyjną, a wśród nich bardzo liczna grupa sześciolatków.

Pani dyrektor poinformowała zebranych, że wszyscy nauczyciele zatrudnieni są według wymaganych kwalifikacji. Powitała wśród nauczycieli panią Joannę Grześkowiak, nowego nauczyciela, który został wychowawcą klasy II, wychowawcą klasy I została pani Sylwia Bień, klasy IV pani Beata Zawisła. Pozostali wychowawcy kontunuują pracę  z tymi samymi zespołami uczniowskimi, a więc pani Iwona Stasik - kl. III, pani Iwona Grodzka - Wojtaszak  - kl. V, pani Elżbieta Bartkowiak - kl. VI. Pozostali nauczyciele to pani Magdalena Ludwiczak (wychowanie fizyczne), pani Maria Ziętek (religia) oraz pani Ewa Pietrzak (zajęcia korekcyjne). Pani Fengler powitała także nowe uczennice, życząc im, aby dobrze czuły się w gronie uczniów z Bachorzewa.

Pani dyrektor poinformowała także o głównych założeniach programowych i organizacyjnych w nowym roku szkolnym:

• Główne kierunki polityki oświatowej państwa
  • Ogólne założenia rozwoju szkoły, programu wychowawczego oraz profilaktycznego
  • Organizacja nauki uczniów I klasy - program adaptacyjny, zasady udostępniania nowego podręcznika
  • Nowe zasady organizacji sprawdzianu po VI klasie
  • Wyprawka szkolna, terminy, przypomienie zasad
  • Nowe zasady ubezpieczania dzieci

Na koniec wystąpienia pani dyrektor życzyła dzieciom samych sukcesów, na różnych polach, udanego pobytu w szkole, rodzicom - wytrwałości, natomiast nauczycielom sukcesów na polu dydaktycznym i wychowawczym oraz cierpliwości.

Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostali poinformowani o planie lekcji, o czym powinni pamiętać, aby przygotować na drugi dzień w szkole oraz porozmawiali na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły.