Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy klas I -III przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczyciela jak i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Beata Fengler, która podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przedstawienia Jasełkowego oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Kolejną atrakcją była wizyta Gwiazdora, który obdarował wszystkie dzieci upominkiem pełnym smakowitych słodyczy. Na zakończenie wystąpiła grupa z kółka tanecznego, która zaprezentowała się w dwóch fantastycznych tańcach.

Jednak już od rana w naszej szkole panowała świąteczna aura. Poranek rozpoczął się od klasowych spotkań, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, obdarowywali się podarkami, wspólnie kolędowali, biesiadowali oraz omawiali zwyczaje świąteczne. Następnie odbyły się konkursy wokalne: klasowy oraz trzeci etap konkursu bożonarodzeniowego. Podczas spotkania jasełkowego zostały ogłoszone również wyniki drużynowego konkursu bożonarodzeniowego, który składał się z następujących etapów: plastyczny (stworzenie postaci Mikołaja), wiedzowy (na podstawie książki "Uwierzcie w Mikołaja" oraz tematyka związana z obyczajami świątecznymi) oraz na zaśpiewanie kolędy lub pastorałki. W tym roku, rywalizacja była bardzo wyrównana oraz na bardzo wysokim poziomie. Najwyższe miejsce na podium, czyli 23,8 pkt/24 pkt., zdobyła grupa w składzie: Zuzanna, Amelia, Klaudia, Hania oraz Jaś. Drugie miejsce, ze stratą 0,2 punkta do zwycięskiego teamu, zajęły: Zosia, Łucja, Iwona, Zuzia i Kasia. Trzecie miejsce przypadło drużynie, w której pracowali: Martyna, Oliwia, Agata, Mateusz oraz Szymon. Gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy wkład włożony w każdy etap konkursu.

Cały jasełkowy poranek zapadnie na długo w naszej pamięci, a na kolejny będziemy czekać z niecierpliwością.