09 stycznia najmłodsza grupa społeczności uczniowskiej naszej szkoły tj. klasy I-III wraz z Paniami przeniosła się do internetowego teatru, aby obejrzeć spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Propozycja Arlekina jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi.

Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym, a nawet na kradzieżach… Ponieważ nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na swoje próżniacze życie. Ruszają więc w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni… Spotykają na swojej drodze całą galerię rozmaitych postaci jak matka z Bagien, pelikany, rój pszczół, zbójców czy nieborak.

Spektakl powstał do tekstu Krystyny Wodnickiej, który starszym widzom znany jest z kultowych „Bajek Grajek” – muzycznych słuchowisk radiowych, w których realizacji brali udział najznamienitsi aktorzy, muzycy, reżyserzy i kompozytorzy na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Dodatkowo, w łódzkim przedstawieniu, wykorzystane zostały rockowe kompozycje zespołu Lady Pank, powstałe do filmu dla dzieci pod tym samym tytułem. Usłyszeliśmy więc sławne „Marchewkowe pole” czy „Hrabiego”.

Wszystkim spektakl bardzo się podobał. Dzieci wróciły zadowolone do swoich klas i do końca dnia nuciły pod nosem przeboje zespołu Lady Pank.