22 grudnia, ostatni dzień zajęć, przed zimową przerwą świąteczną, obfitował w mnóstwo wydarzeń. O godzinie 8.00 wszyscy uczniowie dwoma autobusami udali się wraz z wychowawcami do siedziby Szkoły Muzycznej Yamahy. Tam uczniowie zostali powitani przez pana Tomasza Paksa i podzieleni na 5 grup, po czym każda grupa udała się na inne zajęcia: naukę gry na gitarze, na perkusji, keyboardzie, naukę śpiewu oraz naukę angielskiego. Po 20 minutach następowała zamiana grup i tak do momentu, gdy uczniowie mieli wszystkie zajęcia.  Po powrocie i zjedzeniu śniadań wszyscy udali się do Restauracji Impresja, gdzie odbyło się Przedstawienie Jasełkowe, przygotowane przez uczniów klas IV - VII i panią Magdalenę Bieniaś. Po przedstawieniu na sali pojawił się Gwiazdor wraz z elfem.

Gwiazdor po przemowie wręczył wszystkim uczniom słodkości, a pan Sikorski robił wszystkim zdjęcia z Gwiazdorem. Po podziękowaniach i pożegnaniu pani dyrektor przedstawiła wyniki wieloetapowego konkursu bożonarodzeniowego:

• I miejsce, uzyskując 19 punktów zajęli: Agnieszka Boguszyńska, Agata Sikorska, Oliwia Kolanowska, Kacper Zawisła oraz Kacper Sikorski
  • II miejsce z 18,5 pkt zajęli: Martyna Antczak, Amelia Kominek, Łucja Zawisła, Stanisław Zawisła oraz Alicja Antczak
  • III miejsce z 18 pkt zajęli: Nikola, Natan, Alan Pawłowscy, Zuzanna Komorowska oraz Hanna Górniak

Pani Bartkowiak i pani Fengler wręczyły zwycięzcom nagrody, nie zabrakło gromkich braw.

Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia w związku ze zbliżającymi się Świętami oraz Nowym Rokiem.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom należącym do Rady Rodziców, którzy aktywnie włączyli się do przygotowania uroczystości, zakupili słodycze oraz zorganizowali pojawienie się Gwiazdora.