Tuż przed świętami dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie zawitały do zaprzyjaźnionej firmy DTA- Technik.  19 grudnia 2017 r. przedszkolaki  wcieliły się w role „małych chemików”. Poznały prace w laboratorium oraz bardzo ważne zasady dotyczące bezpieczeństwa pracy. Dzieci wykonały z mieszanki ziół takich jak: tymianek, kwiat róży, kwiatostan lipy i prawoślaz herbatkę, która ma nieść ulgę w kaszlu. Starannie odmierzały proporcje ziół za pomocą wagi.

Kolejnym zadaniem było wykonanie aromatycznej i rozgrzewającej przyprawy do kawy. Mali chemicy starali się odczytać nazwy składników potrzebnych do wykonania przyprawy i rozpoznać je za pomocą zmysłu wzroku, dotyku i węchu. Misie i Tygryski wykonały również pomadkę nawilżającą do ust oraz pastę do zębów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonywaną przez siebie prace.

Na zakończenie doświadczeń przedszkolaki zostały poczęstowane pyszną herbatą oraz owocami i łakociami.