Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączyła się do 14. edycji akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. 6 lutego każda klasa miała po dwie lekcje warsztatów, których celem było podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Każdy uczeń jest użytkownikiem internetu, dlatego należało przypomnieć pozytywne aspekty korzystania z zasobów internetowych i jednocześnie pułapki, na które mogą narazić się wirtualni użytkownicy.

Na pierwszych lekcjach uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z nauczycielem zajęć komputerowych oglądali kreskówki „Owce w sieci”. Głównym celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Wychowankowie omawiali zalety oraz zagrożenia korzystania z Internetu. Zwrócili również uwagę na netykietę, czyli zasady poprawnego zachowania się w sieci oraz na krytyczne spojrzenie wobec dostępnych tam treści.

Kolejna grupa, czyli uczniowie klas VI i VII realizowali scenariusz "W sieci", mający na celu uwrażliwienie odbiorców na zjawiska cyberprzemocy i uwodzenia w sieci. Ostatnia grupa, czyli dzieci z klasy IV i V tworzyły listę zasad bezpiecznego korzystania z internetu w celu podwyższenia poziomu wiedzy na temat zagrożeń prywatności w sieci. Uczniowie uświadomili sobie również konsekwencje cyberprzemocy, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Na zajęciach powstały plakaty, zbiory zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.