W piątek, 1 marca 2019r., uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą udali się na dni otwarte do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Część ósmoklasistów planuje kontynuować naukę właśnie w tej szkole, dlatego z ciekawością i zainteresowaniem zwiedzali budynek. Na początek zaproszono wszystkich do sali gimnastycznej, gdzie zgromadzonych powitał pan dyrektor. Następnie pod przewodnictwem Agaty, wyruszyli do wybranych sal, gdzie nauczyciele zaprezentowali poszczególne typy szkół i ich rodzaje.

Uczniowie dowiedzieli się, czego mogą się spodziewać na wybranym "kierunku". Dodatkowo zapoznali się z topografią budynku, zwiedzili: bibliotekę, sale językowe, radiowęzeł, siłownię oraz warsztaty dla uczniów, którzy zdecydują się na naukę w technikum. Wszyscy byli pod wrażeniem "wielkości" szkoły i większość utwierdziła się w przekonaniu wyboru szkoły ponadpodstawowej.