1. czerwca to niezwykły dzień dla wszystkich dzieci. Również dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie przeżyły go w niecodzienny sposób. Zaczęliśmy od akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, gdzie uczennice klasy V czytały książki uczniom klas I-III i IV-VI. Kolejnym etapem było ponowne wzięcie udziały w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Każda z klas musiała przygotować strój i krótki komentarz na temat ich ulubionej postaci książkowej. Publiczność ujrzała więc Pippi Pończoszankę, Szewczyka Dratewkę, Dzieci z Bullerbyn, Królewnę Śnieżkę, Willi’ego Wonkę i Smerfy. Prezentacja ta był jednocześnie konkursem i tak:

• I miejsce zajęły klasa I i IV
  • II miejsce zajęły klasy II, III, V i VI

Kolejnym punktem tej akcji było wspólne czytanie ulubionych książek na trawie przy szkole. Leżąc na kocach delektowaliśmy się lekturą.

Koło godziny 11 przyszedł czas na ruch i zorganizowany I Dzień Tańca. W Sali Domu Ludowego odbył się konkurs tańca dla solistów, duetów i grup. Wszyscy przygotowali się wspaniale i poradzili sobie nawet z tak trudną sytuacją, jak problemy z pendrivem, który nie chciał odtwarzać muzyki.

Jury miało duży problem z wytypowaniem zwycięzców. A oto jak wyglądała tabela wyników:

Soliści:

• I miejsce: Łucja Dastych kl. III, Martyna Antczak kl. V
  • II miejsce: Amelia Grzesiak kl. VI

Duety sprawiły sędziom najwięcej problemów, postanowiono więc nagrodzić wszystkie pary I miejscem.

Zwyciężyli więc:

• Mikołaj Pajdowski i Przemek Walczak
  • Zosia Krysiak i Michał Kominek
  • Oliwia Różańska i Agnieszka Boguszyńska

Grupy to najsilniej obstawiona kategoria.

• I miejsce: S-Dancers ( Patryk, Alan, Zuza i Agnieszka z kl. VI)
  • II miejsce: Dance Girls ( Łucja, Nikola, Kasia i Anastazja z kl. III)
  • III miejsca: Paka z trzepaka ( Martyna, Amelia i Oliwia z kl. V)

Ostatnim punktem tego niezwykłego dnia były atrakcje sportowe. Uczniowie spędzili czas na jeździe na fiszkach, hulajnogach, rolkach, wrotkach i rowerach. Najwytrwalsi, w wielkim słońcu, rozgrywali na boisku szkolnym mecz piłkarski.

Nie zabrakło oczywiście słodkości, jak lody, czy cukierki.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzień był wspaniały. Postanowiliśmy więc, że za rok go powtórzymy, odbędzie się wtedy również II Dzień Tańca. Chętni już teraz mogą się zgłaszać u Martyny z kl. V.