W dniach 30.06 - 11.07 w przedszkolu, a od 7.07 do 11.07 w szkole odbywały się zajęcia dla dzieci w ramach corocznych półkolonii, których hasłem były "Bezieczne i zdrowe wakacje". Na zajęcia w przedszkolu pozyskano kwotę 1400 zł w ramach realizacji oferty ogłoszonej przez Burmistrza Jarocina. Łącznie na zajęcia uczęszczało do 43 osób (22  w szkole oraz 21 w przedszkolu).

Przedszkolaki, oprócz zajęć stacjonarnych, miały także zajęcia w Jarocinie, gdzie jednego dnia udały się z opiekunami do Chatki Puchatka na dwu godzinne zajęcia ruchowe oraz do kina na film "Jak wytresować smoka 2?". Podczas zajęć stacjonarnych natomiast dzieci zapoznawły się z zasadami bezpieczeństwa, zasadami zdrowego odżywiania, poznały rolę codziennego spożywania owoców i warzyw. W czasie zajęć wykonywały prace plastyczne dotyczące tej tematyki, wykonały także sałatki z owoców. Nie zbrakło oczywiście zajęć na placu zabaw i na boisku szkolnym.

W szkole natomiast podczas pierwszego dnia półkolonii dzieci także zostały zapoznane lub przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, nad wodą itp. W ten dzień było wyjście uczniów nad Lutynię (od strony Wilkowyi), gdzie opalały się, pływały, tam także miał miejsce piknik. Dużo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie klapka Jagody, który "ukrył się" w mule. W kolejny dzień dzieci udały się do kina w Jarocinie na film "Jak wytresować smoka 2?". W środę natomiast uczniowie i nauczyciele pojechali autobusem do Jarocina, udali się na dworzec PKP, tam każde dziecko samodzielnie zakupiło bilet na pociąg do Witaszyc. Po krótkiej, dla niektórych pierwszy raz  podróży pociągiem, udali się do Muzeum Żołnierzy Napoleońskich, gdzie właściciel pan Klauza oprowadził wszystkich, pokazując ciekawe eksponaty, demonstrował także użycie broni palnej, opowiedział, dlaczego kiedyś czapki żołnierskie były takie wysokie, pokazał także dzieciom zbiór klocków lego. W czwartek zajęcia rozpoczęły się od godziny 17.00. Dzieci rozlokowały się w klasach, by następnie wyjść z panią Magdą i panią Sylwią na długi spacer. Po przyjściu dzieci zjadły kolację, a następnie uczestniczyły w karaoke (ponoć było słychać występ w "całym" Bachorzewie). Do godziny 1.00 dzieci mogły oglądać "horrory", między innymi "Korolinę i tajemnicze drzwi". Po "nocowance" w szkole - dzieci zjadły śniadanie (świeże bułeczki dostarczyła pani Ela), by następnie rozejść się do domów, zapewne, żeby pospać...