Dzień 21 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodziców. Tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta rozpoczęła się powitaniem gości i przedstawieniem krótkiej części artystycznej w wykonaniu Misiów.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taniec, śpiew oraz recytację wierszy dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły „przedszkolne ślubowanie” i obiecały: zgodnie się bawić, przychodzić każdego dnia z uśmiechem i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Beata Fengler dokonała aktu pasowania, a każdy przedszkolak otrzymał rożek obfitości.

Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę zapraszając tym samy rodziców do wspólnej zabawy, której centrum była chusta animacyjna Klanza. Na zakończenie wszyscy wykonali jesienne świeczki. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielom i dzieciom zintegrować się i spędzić miło czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.