Kolejną akcją związaną z programowaniem, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły była „Godzina Kodowania”. Organizatorem tej międzynarodowej akcji jest fundacja code.org, a za główny cel wymienia się zachęcenie dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia 2014 roku na nauce programowania.

Już od poniedziałku do akcji włączyli się uczniowie klasy 2, a w kolejnych dniach dzieci z klasy 3 oraz 1. Najmłodsi programiści kodowali z Elsą i Anną bohaterkami filmu Frozen. Zadanie dla nich polegało na rozwiązaniu 20 łamigłówek. Wychowankowie, pisząc kody do programu, rysowali kwadraty, romby, gwiazdki, różnego rodzaju śnieżynki. Na twarzach dzieci można było zaobserwować wielkie zaangażowanie, ale także radość i uśmiech z odniesionego sukcesu.

Dla uczniów klas 4 – 6 zaplanowano „Kurs 3”, na który średnio przeznaczono 3 godziny. Starsi musieli wykazać się, pisząc bardziej zaawansowane programy z użyciem pętli, warunków i funkcji. Pod koniec kursu uczestnicy mogli stworzyć własną interaktywną grę lub historię, którą mogli się podzielić z innymi. Programistów z klasy 6 nie można było odciągnąć od komputerów nawet podczas przerwy i wszyscy zgodnie stwierdzili, że kodowanie im się nie nudzi i jest super!