Dnia 12 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Kamienicy Kultury. Wzięli udział w akcji "Tata też czyta". Książkę czytał nam tata, zastępca pani burmistrz - Radosław Żyto. Dzieci przeniosły się do krainy dawnych kreskówek dzięki detektywom z "Kociej Szajki", którzy poszukiwali skradzionych bajek o Reksiu.

Dzieci na mapie Polski oznaczyły Bielsko-Białą, gdzie znajduje się Studio Filmów Rysunkowych, w którym powstały wspomniane w tekście kreskówki - Bolek i Lolek oraz przygody Baltazara Gąbki. Był też quiz o znanych z kreskówek pieskach, poznawanie książek z bohaterami znanych kreskówek i odkodowywanie pieska i kotka. Dzieci miały możliwość rozmowy z wiceburmistrzem i wnioskowania o nowe boisko przy naszej szkole. Następnie udaliśmy się do Lodolandii na pyszne lody i gofry oraz to co dzieci lubią najbardziej czyli zamki dmuchane. Nasz wyjazd był bardzo ciekawy, pouczający i udany.