25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel wszystkich dzieci, niezastąpiony towarzysz przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez przytulanki, dlatego też 26 listopada świętowaliśmy w przedszkolu ten radosny dzień. Tego dnia każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą do przedszkola ulubioną maskotkę. Na dzieci i pluszaki czekał dzień pełen atrakcji.

Świętowanie rozpoczęliśmy od hucznego odśpiewania sto lat dla misiów. Następnie "Misiaki” i “Tygryski” wysłuchały krótkiej opowieści na temat święta i zaprezentowały swoje przytulanki. Wszystkie przedszkolaki powitały swoje maskotki za pomocą rymowanki logopedycznej “Miś i miód”, rozwiązywały zagadki dotyczące misiów i niedźwiadków, bawiły się przy misiowych przebojach, wykonały prace plastyczne oraz wybrały misia: największego, najmniejszego, najbardziej puszystego i kolorowego. W dalszej części na wszystkich czekał “misiowy” poczęstunek, a także projekcja bajki “Miś Uszatek”. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal- Przyjaciela Pluszowego Misia.