Dnia 4.12.2018r. uczniowie klas I-VI mieli możliwość spotkania się z panią Dorotą Mularczyk, która przyjechała do nas z Łodzi, aby opowiedzieć o zawodzie pisarza i nie tylko. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca nad książką od momentu pomysłu do czasu, kiedy ukaże się ona na rynku. Pani Dorota opowiedziała im, że największym darem pisarza jest fantazja, a największym problemem, redaktorzy w wydawnictwie, którzy wprowadzają zmiany w treści książki i każdą z tych zmian muszą konsultować z autorem.

Ten czas pracy nad książką trwa najdłużej. Następnie pani Mularczyk opowiedziała nam o swoich książkach, które pisze dla dzieci i młodzieży, a wszystkie opiera na swojej rodzinie. Najbardziej popularną książką tej autorki jest seria 5 książek „Magiczny Świat tuż za płotem”, w których to książkach bohaterowie noszą imiona członków rodziny pani Doroty.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupy książek oraz otrzymania autografu.