W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października, odbyły się zajęcia integracyjne, następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Od rana uczniowie edukacji wczesnoszkolnej współpracowali ze swoimi starszymi kolegami z klas IV - VI. Nauczyciele przygotowali dla swych wychowanków 3 sekcje: artystyczną, kodowania i taneczną.

Podczas zajęć artystycznych dzieci wykonywały prace plastyczne, których tematem była jesień, korzystając z różnych technik. W tej strefie można było również wypróbować swoje siły w szydełkowaniu. W sali, gdzie była sekcja kodowania, uczniowie programowali w Scratch'u. Wspólnie stworzyli aplikację pt. "Akwarium", gdzie ryby uciekały przed żarłocznym rekinem, który próbował je zjeść. W kolejnej sali  wychowankom towarzyszyła muzyka, a podczas zajęć śpiewano, tańczono w rytm muzyki.

O godzinie 11:00 wszyscy udali się do sali Domu Ludowego, gdzie na występy pierwszoklasistów czekali ich rodzice oraz inni członkowie rodzin. Tego dnia bowiem odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną. Dzieci zaprezentowały się śpiewając piosenki, mówiąc wierszyki, a jeden pierwszak zagrał na keyboardzie. Następnie uczniowie złożyli przysięgę i zostali pasowani przez panią dyrektor. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni brawami oraz upominkami.

Nie zabrakło również życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły, które przekazała pani Beata Fengler. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia swoim wychowawcom.