Jak napisał Viktor Hugo "Życie składa się z ciągłych powitań i pożegnań" - tymi słowami pani dyrektor rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Następnie powitała zebranych w sali Domu Ludowego. Poinformowała także o wynikach uczniów: średnich klas oraz szkoły, wynikach egzaminu zewnętrznego oraz sukcesach uczniów w konkursach i zawodach sportowych. Pani Fengler podziękowała także rodzicom, nauczycielom za współpracę a uczniom za wytrwałość, zaangażowanie oraz wysiłek.

Następnie poprosiła zebranych, aby obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów szóstej klasy oraz pani Bartkowiak, która wraz z Moniką Boguszyńską zaśpiewała piosenkę do melodii "Dumka na dwa serca". Występ spotkał się z ogromnym aplauzem. Wszyscy podziwiali także występ pozostałych uczniów: tańce, przebieranki itp. Po występie uczniowie podziękowali najpierw swoim rodzicom, wręczając im kwiaty, następnie wychowawczyni pani Bartkowiak oraz pozostałym nauczycielom i parcownikom szkoły.

Na scenę wszedł następnie pan Paweł Adamkiewicz, jarociński radny, który w swoim imieniu i pana burmistrza podziękował dzieciom za pracę oraz życzył udanych wakacji. Po jego przemówieniu uczniowie VI klasy zapoznali zebranych z prezentacją, której slajdy pokazały uczniów od różnych, także nieznanych, stron. Dzieci napisały, co lubią, jakie są ich zainteresowania i sukcesy.

W dalszej części pani dyrektor wraz z wychowawcami przystąpiła do wręczania nagród książkowych za wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce następującym uczniom:

• kl. I - Łucja Dastych, Alicja Jankowska, Anastazja Nowicka, Kacper Karolczak, Oliwia Różańska;
  • kl. II - Zofia Krysiak, Łucja Zawisła
  • kl. III - Martyna Antczak, Amelia Kominek, Oliwia Kolanowska, Agata Sikorska, Zuzanna Komorowska;
  • kl. IV - Patryk Jankowski, Jagoda Kolarz, Agnieszka Jędrzejczak, Zuzanna Szymczak, Alan Pawłowski;
  • kl. V - Karolina Grzelak, Marta Krawczyk;
  • kl. VI - Paulina Hybiak, Aurelia Komorowska, Klaudia Pachciarek, Julia Płonka, Maciej Płonka.

Natsępnie zostały wręczone dyplomy za wzorowe czytelnictwo, frekwencję, dla mistrza tabliczki mnożenia, ortografii, za prace w Samorządzie Uczniowskim, za redagowanie szkolnej gazetki oraz za osiągnięcia sportowe. W całorocznym konkursie na najlepszą klasę zwyciężyli uczniowie klasy VI oraz III, którym zostały wręczone nagrody rzeczowe. Natomiast nagrodę uczniów dla najlepszej koleżanki otrzymała Agata Karolczak z kl. VI oraz dla najlepszego kolegi - Maciej Szymczak z kl. I.

Rodzice Pauliny Hybiak, Aurelii Komorowskiej, Klaudii Pachciarek, oraz Julii i Macieja Płonków otrzymali listy gratulacyjne za trzykrotne otrzymanie przez ich dzieci świadectwa z wyróżnieniem.

Wreszcie pani dyrektor wręczyła rodzicom dyplomy i róże jako podziękowanie za całoroczną współpracę" państwu Płonkom i  Górniakom, pani Kolarz, pani Pawłowskiej, panu Zawiśle, pani Wyzuj, pani Szymczak, pani Boguszyńskiej, pani Hybiak, pani Dastych.

Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim udanych, słonecznych ale też bezpiecznych wakacji.

Uczniowie udali się do swoich klas, aby z rąk wychowawców odebrać świadectwa.