Dnia 13-10-2015r. w przedszkolu, w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były: „Kosze pełne warzyw i owoców”. Współpraca nauczyciela z rodzicami jest bardzo ważna, aby rozwój dziecka przebiegał w sposób harmonijny.

Jedną z takich form współpracy w naszym przedszkolu są zajęcia otwarte, gdyż pozwalają na integrację przedszkolaków, nauczyciela z rodzinami. Rodzice mogą w sposób bezpośredni obserwować swoje pociechy, ich zaangażowanie do pracy.

Zajęcia w przedszkolu przebiegały w miłej atmosferze. Dzieci uważnie słuchały nauczyciela i wykonywały jego polecenia np. (wielozmysłowo rozpoznawały owoce i warzywa, układały puzzle, umieszczały warzywa w zależności od miejsca ich wzrostu). Podsumowaniem zajęć było udekorowanie obrusów owocami i warzywami z pomocą rodziców. Wspólna zabawa z dziećmi stwarza możliwość, iż stajemy się aktywnymi uczestnikami w ich procesie edukacyjnym.