19.11.2015r. miało miejsce drugie w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Tym razem koncert poświęcony był górnictwu i przeniósł dzieci z przedszkola oraz uczniów klas 1-3 do wioski BUM-TA-RA-RAry. Najmłodsi we wspaniały i radosny sposób oklaskiwali występy artystów na scenie.

Na początku muzycznego spotkania pan Darek opowiedział wszystkim o podróżach na Górny Śląsk, śpiewając piosenki o górnikach oraz złośliwym duchu kopalni – Szarleju. Na scenie pojawili się także górnicy z Górniczo – Hutniczej Orkiestry Dętej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie śpiewając piosenki i tańcząc. Pomogły również rozwiązać muzyczne zadania złośliwego Szarleja. Następnie wszyscy zapoznali się z nazwami i brzmieniem instrumentów dętych, na których grali górnicy, takich jak trąbka, puzon i tuba. Muzyczna podróż zakończyła się odkryciem górniczego skarbu – węgla kamiennego. Koncert Filharmonii Pomysłów dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Z radością czekamy na kolejne spotkanie!