W II półroczu uczniowie klasy VI podczas lekcji wychowawczych realizowali projekt "Superbohaterki", przygotowany przez fundację "Kosmos dla Dziewczynek". Na początku uczniowie poznali 11 zasłużonych i wybitnych Polek, ich pasje, cechy charakteru oraz mocne strony. Szóstoklasiści przyznawali postaciom gwiazdki i wspólnie wybrali klasową "Superbohaterkę". Została nią Wanda Rutkiewicz - jedna z najsłynniejszych himalaistek świata., pierwsza Polka i Europejka na Evereście, pierwsza kobieta, która zdobyła K2.

Na kolejnych lekcjach uczniowie przybliżyli sobie postać pani Wandy i zainspirowani jej osiągnięciami, postanowili podjąć się następujących wyzwań:

• wchodzenia po schodach i z powrotem z plecakiem pełnym książek (Nikodemowi udało się wejść na 11 piętro, Alicji - na 10 piętro),
  • wbieganie na górkę i z powrotem w pobliskim lesie,
  • przejście wyznaczonej trasy (ok. 2 km), a następnie pokonanie tej samej trasy w krótszym czasie.

Wszystkie zadania przysporzyły uczniom wiele radości, ale również dowiedziały się, że można pokonywać swoje słabości. To były ważne lekcje.