23 listopada 2015r. uczniowie klas 1-3 mieli możliwość zobaczenia spektaklu „Historia Śnieżki” w ramach Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla szkół. Przedstawienie o królewnie Śnieżce na podstawie baśni braci Grimm większość dzieci doskonale zna. Jednakże sztuka wystawiona przez Teatr Maska w Rzeszowie była zupełnie inna.

Uczniowie mieli okazję nie tylko obejrzeć adaptację jednej z najsłynniejszych na świecie baśni, ale również poznać jej twórców, którzy zatrzymali się w przydrożnej gospodzie. Okazało się, że Wilhelm i Jacob nie są gośćmi mile widzianymi, bo bałaganią i nie zawsze pamiętają o uregulowaniu rachunku. Bracia byli jednak bardzo przekonywujący, a do tego nadciągała burza, więc z łatwością udało im się zaciekawić karczmarkę swoją najnowszą opowieścią i zostać w gospodzie na noc.
Powszechnie znaną historię pięknej królewny o dobrym serduszku i zazdrosnej o jej urodę królowej – macochy, dzieci z uwagą śledziły. Emocjonowały się podstępami przebiegłej macochy, cieszyły z sukcesów królewny. Gdy królewicz ostatecznie uratował Śnieżkę i zabrał do swojego królestwa, a niegodziwe postępki złej królowej wyszły na jaw, rozległy się nie tylko na widowni, ale również w naszej sali ogromne oklaski.