"Bezpieczne i zdrowe wakacje" - pod takim hasłem zostały zorganizowane w szkole i przedszkolu półkolonie. Trwały one od 29 czerwca do 10 lipca. Ogółem na zajęcia zapisało się 48 dzieci.

Wśród największych atrakcji był wyjazd do Poznania do zoo Malta, wyjazd do Gołuchowa, gdzie dzieci zwiedziły z przewodnikiem zamek, korzystały z atrakcji parku linowego oraz odpoczywały na plaży przy gołuchowskim jeziorze (dzieci starsze), odwiedziły zagrodę żubrów (dzieci młodsze).

Dla dzieci zorganizowane zostały także zajęcia metodą projektową: "Gry i zabawy Świata" - to projekt dla grupy młodszej oraz "Dookoła Świata" to projekt dla grupy starszej, której zwięczeniem był rajd rowerowy przez Bachorzew, Hilarów, Tarce Osiedle i Tarce. Nawiązując do hasła przewodniego omówiono zasady bezpiecznego zachowania się dzieci nad wodą, w autokarze, podczas rajdu, pokazano dzieciom w jaki sposób bezpiecznie mogą spędzać wolny czas. W czasie zajęć warsztatowych dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat witamin, mogły także przygotowac potrawy z zakupionych owoców i warzyw.