1 września o godz. 8:30 w sali Domu Ludowego spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, aby powitać nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani dyrektor Beata Fengler, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. Pani dyrektor przedstawiła cele i założenia pracy szkoły w nowym roku szkolnym, zwracając uwagę na otwartość naszej szkoły, zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej wybranymi przez MEN.

Następnie pani dyrektor przedstawiła przydział wychowawstw, który wygląda następująco:

klasa 1- mgr Iwona Stasik

klasa 2 - mgr Sylwia Bień

klasa 3 - mgr Maria Ziętek

klasa 4 - mgr Elżbieta Bartkowiak

klasa 5 - mgr Beata Zawisła

klasa 6 - mgr Iwona Grodzka - Wojtaszak

Uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni na scenę, aby się zaprezentować i przedstawić pozostałym. Otrzymali również przybory papiernicze tj. bloki, bibułę, plastelinę, kredki, ołówki, farby, kleje, których sponsorem było Stowarzyszenie Edukacyjne "Nasza Szkoła".

Na zakończenie przemówienia pani Beata poinformowała zgromadzonych o remontach i zmianach, jakie zaszły w naszej szkole podczas wakacji.

Na scenie zaprezentowała się Amelia Kominek, uczennica klasy 4, która powiedziała wiersz Juliana Tuwima "Ptasie radio".  Kolejno wystąpiła czwartoklasistka Martyna Antczak, śpiewając piosenkę Edyty Górniak "Kolorowy wiatr". Obie dziewczyny otrzymały burzę oklasków.

Po występach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.