28 listopada odbyło się magiczne spotkanie w przedszkolu, w którym gościły wróżby, radość i zabawy. Tradycja wróżenia w Andrzejki sięga bardzo odległych czasów. Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał poznać swą przyszłość sięgał po „wróżby andrzejkowe.”

Przedszkolaki z grupy „Misie” i „Tygryski” chciały również zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka w nadchodzącym czasie. W naszym przedszkolu odbyły się następujące wróżby: losowanie kolorów, magiczne znaki, przekłuwanie czerwonych serc z imionami dziewczynek i chłopców, układanie długiego sznura butów, aż po sam próg. Jednak najciekawszą wróżbą było lanie wosku. Dzieci oglądały swoje wytwory woskowe i ustalały jaka figurka powstała. Poprzez tę zabawę rozwija się wyobraźnię wśród dzieci. Andrzejkowe wróżby przeplatane były tańcami, piosenkami wraz z pląsami oraz degustacją słodkości. Dzień upłynął w miłej atmosferze dostarczając ciekawych wrażeń.