Dnia 25 listopada radość wielka panowała w przedszkolu od samego rana, ponieważ dzieci przyniosły swoją ulubioną pluszową maskotkę. Maluchy chętnie prezentowały i przedstawiały swoje pluszaki. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pomagają, pocieszają, rozweselają, łagodzą lęki.

Przytulanki są prawdziwymi przyjaciółmi najmłodszych, bo jak śpiewał Miś Uszatek: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.”

Podczas naszego spotkania „w krainie pluszowych miśków” przedszkolaki poznały misie bajkowe oraz żyjące w naszej przyrodzie. Dowiedziały się również jak powstał pierwszy pluszowy miś. Dzieci wspólnie ze swoimi maskotkami bawiły się wykorzystując chustę animacyjną oraz uczyły się piosenki o swoich pluszakach.

Celem tego święta było kształtowanie właściwej podstawy u dzieci przede wszystkim poczucie konieczności poszanowania zabawek, poznanie historii misia oraz dostarczenie miłych wrażeń.