W październiku i listopadzie podczas zajęć matematycznych realizowanych w ramach grantu od fundacji mBanku uczniowie klas IV - VI utrwalali wiadomości o figurach na płaszczyźnie. Uczniowie podzieleni na grupy, musieli odszukać, ukrytych w szkole kopert. Każda drużyna otrzymała od nauczyciela wskazówki, które pomogły im w poszukiwaniach. Po rozwiązaniu zadań, uczestnicy mogli dowiedzieć się, gdzie znajduje się ich koperta.

Emocji było co nie miara, ale każdej grupie udało się osiągnąć cel. Okazało się, że w kopertach są elementy układanki, które po złożeniu w całość dały kolejne zadanie. Następnie uczniowie musieli narysować i powycinać różne figury geometryczne. Na zakończenie każda ekipa stworzyła fantastyczne obrazy. To były ciekawe zajęcia!