Jest jedna taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 28.11.2019 r. przed południem odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla młodszej społeczności uczniowskiej, a mianowicie klas I - IV.

Po południu bawili się uczniowie klas V - VIII podczas dyskoteki andrzejkowej. Uczniowie kultywując tradycję brali udział w wielu wróżbach. Wszyscy mogli dowiedzieć się co czeka ich w niedalekiej przyszłości: szczęście, bogactwo, pech, podróż, a może jakaś niespodzianka. Tradycyjnie jak co roku każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Sporą atrakcją cieszyło się losowanie swoich przyszłych zawodów. Dzieci musiały zakręcić spinerem, żeby dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w życiu dorosłym. Dzięki wróżbie z butów dowiedzieliśmy się kto jako pierwszy wejdzie w związek małżeński, a może po prostu będzie go czekać miłe wydarzenie w nadchodzącym roku. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi nauczycielami tańczyły i bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za wzięcie udziału w zabawie andrzejkowej. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.